Domácí práce na týden 25.1.- 29.1. 2021

Ahoj všichni,

v následujícím týdnu si prosím všichni opakujte písničku Stojí hruška v širém poli, učte se nazpaměť text atd.

Když už jsme v novém roce začali těmi lidovými písněmi, zazpívejte si také: Dobrů noc, Ej lásko lásko, Kdybys měla má panenko, Quodlibet, Ráda ráda můj zlatej Honzíčku, Voděnka studená.

Prosím vždy se pokuste rozezpívat (tak jak jsme zvyklí), zopakujte si postoj, nádechy, uvědomujte si, že máte povolovat bradu, správně vyslovovat, zpívat legato (vázaně), netlačit na dech. Zpívejte raději po kratších úsecích (rozhodně ne všechny písničky najednou), třeba vždy 10 minut a potom si odpočiňte...

Vybírám Vám novou písničku, ale jde to ztuha. Jde o to, aby byla pěkná, aby nebyla těžká a abyste se na ní něco naučili. Nechci za každou cenu dávat každý týden novou píseň, protže by toho bylo moc.

Pokud byste někdo měl nějaký dobrý nápad nebo noty, prosím pošlete mi na mail levap.schmidt@seznam.cz odkaz , abych mohl posoudit, zda je to zpívatelné (raději jednohlas), protože mám obavu, že jak nezpíváme dohromady, tak bude lepší volit jednodušší jednohlasé písně.

Pokud byste někdo narazili na zajímavé video, písničku, hudební hru, budu rád, pokud mně ji přepošlete, sdílel bych ji zde na stránkách...

Věřím, že se máte dobře a jste zdraví. Zpívejte si, ať máte stále dobrou náladu a ať Vám nezakrňuje hlas a dech :-)

Mějte se hezky.

P. Schmidt