Domácí práce na týden 8.2. - 12.2. 2021

Moji milí zpěváci Přípravky.

Nevím kolik z Vás sleduje tyto stránky a kolik z Vás se písničky učí a zpívá si je. Bylo by hezké, kdybyste mi poslali alespoň krátkou zprávu - jednu větu na mail, jestli to funguje, co byste rádi zpívali, jestli Vám dělá něco problémy a případně co... Měl bych alespoň trochu zpětnou vazbu... Můj mail je levap.schmidt@seznam.cz

Jinak děkuji předem všem, kdo se zpěvu věnují a snaží se i v této zvláštní době pěvecky rozvíjet.

Do repertoiru jsem Vám na tento týden přidal novou písničku. Jmenuje se MUSIC IS MY LIFE (Hudba je můj život), která se Vám doufám bude líbit a kterou si snad s chutí zazpíváte. Je založena na principu zpívání různých melodií do sebe (už jsme to tak měli v písničce Banaha, známe také Quodlibet složený ze tří českých lidových písniček).

Je proto důležité, abyste se dobře naučili jednotlivé melodie. Jsou tam vlastně 4. Ta nejvyšší od g2 by mohla být na někoho vysoko, proto zvažte, zda ji budete zpívat, ale každopádně si ji můžete poslechnout, případně zkusit zazpívat o oktávu níž. Zatím tedy zkoušejte jednotlivé hlasy zpívat s nahrávkou. Doporučuji si vždy kousek poslechnout a potom si nahrávku několikrát vrátit a zkusit si vždy zazpívat s ní.

Zkoušejte také louskat tu angličtinu (výslovnost máte pod textem). Přesto pokud by někdo měl s výslovností problémy, napište mi a já bych Vám s tím na dálku pomohl (třeba bych to pomalu namluvil).

Myslím ale, že většina z Vás to bez problémů zvládne a že by většina dokázala ten text i přeložit. Pokud by někdo chtěl, může mi překlad i poslat, já ho přidám k písničce pro ostatní.

Ať Vám je tedy hudba radostí a posilou do dalších dní a ať Vám k tomu pomůže i tato písnička.

Mějte se hezky a těším se na Vaše maily.

P. Schmidt